Несправність зчеплення: ознаки і причини
Часта експлуатація автомобіля призводить до появи у нього поломок, і однією з них є несправність зчеплення. Щоб запобігти появі аварійної ситуації, при перших ознаках поломки слід негайно звернутися до фахівців.
Які несправності виникають у зчеплення
Періодичне використання зчеплення при поїздці призводить до зносу деталей, вузлів. Завданням його є передача крутного моменту від мотора до коробки. Також здійснюється розрив потоку потужності, що дозволяє переключитися на іншу передачу.
Найчастіше несправність зчеплення дає про себе знати на пробіг автомобілем понад 100 тисяч км. За цей період відбувається знос механізмів, і, щоб уникнути трагедії, потрібно знати наступні ознаки неправильної роботи зчеплення:
- поява ривків при натисканні на педаль, або появі вібрації при її відпущено стані. Дані ознаки свідчать про можливу проблему з веденим або натискним диском;
- труднощі в роботі зчеплення – неможливо перемкнути швидкість, або відбувається це з помітними зусиллями. Причина може полягати в неправильній роботі або поломки приводу, веденого або натискного диска;
- спостерігається пробуксовка зчеплення, зниження тяги. До даних несправностей також призводять проблеми з приводом зчеплення, його дисками;
- в момент віджиму педалі з’являється нехарактерний шум. Привести до даної несправності може поломка вичавного підшипника;
- удари і ривки в момент перемикання передач. Дана проблема часто виникає у автомобілів, що мають коробку «автомат».
Причина несправності зчеплення.
Виникнути несправності можуть з різних причин. Це може бути частий старт автомобіля на підвищених обертах з натиснутою педаллю зчеплення. В даному випадку поломка може виникнути з високою ймовірністю. Щоб уникнути несправності, слід рушати без виживання педалі при русі автомобіля.
Найбільш частою причиною поломки може бути значний знос ведучого або веденого диска. Як правило, спостерігається він вже через 80-100 тисяч км пробігу.
Ймовірні несправності зчеплення.
Виконуючи діагностику автомобіля, слід врахувати, що привести до виникнення поломки може не тільки дефект в зчепленні, але і поломка його приводу. До найвірогіднішим причин можна віднести:
- знос маховика;
- появу пошкоджень веденого диска і використовуваних накладок;
- неправильна робота вичавного підшипника;
- затиснуте становище поворотної пружини педалі;
- пошкодження троса приводу;
- утворення повітряних прошарків;
- появу дефектів у електронного приводу, його датчика;
- надмірний знос шпіца веденого диска;
- вихід з ладу диафрагменной пружини.
Самостійне визначення причини появи несправності зчеплення дуже важко. Чи не кожен водій має, необхідний досвід і можливостями. Тому в разі появи дефектів в зчепленні слід звернутися до фахівців, які за допомогою сучасних засобів швидко і професійно виконають ремонт.